Вінниця. Обговорення законопроекту ВГО УТМА

28 листопада 2012

Вінницькі перевізники на таксі підтримали законопроект, розроблений ВГО «Українська таксомоторна асоціація»

За ініціативи вінницьких перевізників на таксі 28 листопада 2012 року в м. Вінниця відбулося обговорення проекту Закону України «Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення», розробленого і поданого до Верховної Ради України 16 жовтня 2012 р. Всеукраїнською громадською організацією «Українська таксомоторна асоціація». В обговоренні законопроекту взяли участь близько 150 вінницьких самозайнятих перевізників на таксі, сім представників інформаційно-диспетчерських служб м. Вінниці (служб таксі), представники профільних громадських організацій, які об'єднують учасників ринку таксі. Обговорення законопроекту було організовано Леонідом Борисовичем Вільчинським — головою Вінницького міського об’єднання ВГО УТМА, директором Вінницької служби таксі «Вимпел - Вінниця». В обговоренні проекту Закону України «Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення» також взяли участь Голова правління ВГО УТМА Андрій Антонюк та Співголова правління ВГО УТМА, директор компанії «Еліт-Таксі» Олександр Круліковський.

Усі присутні на зустрічі підтвердили гостру необхідність реформування законодавства, що регулює ринок таксі в Україні, адже ринок таксомоторних перевезень сьогодні знаходиться в катастрофічному стані і це не влаштовує легальних учасників ринку і професійних таксистів. Обговорення законопроекту проходило в жвавій дискусійній формі. Керівники ВГО УТМА роз’яснили присутнім основні концептуальні напрями реформи, спрямовані на створення цивілізованого ринку послуг таксі в Україні, які спираються на досвід організації сфери послуг таксі в європейських країнах. При цьому було відзначено, що просте копіювання законодавства розвинених країн неприйнятно.

На думку ВГО УТМА, ключовою умовою реформування ринку таксі є вимога зменшити кількість ліцензованих видів діяльності шляхом передачі регулювання таксомоторних ринків міст місцевим радам перевізників на таксі та органам місцевого самоврядування. Так само, авторами законопроекту було надано роз’яснення, що стосуються питань можливого обмеження ринків таксі міст, методів контролю з боку правоохоронних органів, формування складу ради перевізників, відповідальності за порушення вимог Закону та інших аспектів пропонованих реформ. Більшість учасників обговорення підтримали пропоновані законопроектом ВГО УТМА зміни як комплексні, збалансовані і такі, що враховують інтереси пасажирів, перевізників та держави.

Голова правління ВГО УТМА Андрій Антонюк, коментуючи зустріч з представниками вінницького ринку перевезень на таксі, сказав: «Зустріч була плідною і цікавою. У залі були присутні багато самозайнятих вінницьких перевізників на таксі. 80% з присутніх підтвердили, що вони ведуть діяльність легально і їх не влаштовує сьогоднішній хаос в сфері послуг таксі. Було багато запитань щодо законопроекту і ми зуміли чітко відповісти на всі ці питання і пояснити присутнім у залі основні концептуальні моменти законопроекту.

Представники таксомоторної галузі м. Вінниці, що прийняли участь в обговоренні законопроекту повірили нам і повірили в наш законопроект, повірили в себе і в свої можливості нормально працювати і гідно заробляти в таксомоторній галузі. Це було видно наприкінці зустрічі, коли нам аплодували стоячи. Всі розходилися з надією на швидке наведення порядку на українському ринку таксі і щиро потискали нам руки, бажали успіхів у просуванні даного законопроекту, деякі учасники зібрання одразу поповнили ряди УТМА у Вінниці. Ця зустріч підтвердила для нас, що реформи, пропоновані Українською таксомоторною асоціацією, потрібні перевізникам на таксі і це правильно і чесно по відношенню до всіх учасників таксомоторного ринку. Спасибі вінницьким перевізникам, представникам ІДС і всім учасникам зустрічі за привітний прийом, ділову атмосферу та підтримку дій ВГО УТМА з реформування таксомоторного ринку України » — заявив Голова правління ВГО УТМА Андрій Антонюк.