Галазюк Анатолій Віталійович

Галазюк Анатолій Віталійович

 

Життєве кредо: «Служить бы рад, прислуживаться тошно …»

ВГО «Українська Таксомоторна Асоціація» з скорботою повідомляє, що 31 серпня 2012 року, на п'ятдесятому році пішов з життя засновник і шеф-редактор порталу «ТАКСОПОРТ» Анатолій Віталійович Галазюк. У самому розквіті сил обірвалося життя непересічної людини, чудового фахівця, визнаного експерта ринку таксомоторних перевезень, чуйної людини, люблячого чоловіка, батька, сина.

Створений ним портал «ТАКСОПОРТ» став місцем для обміну думками та досвідом у сфері таксомоторних перевезень. Анатолію Галазюку вдалося створити унікальний професійний майданчик для спілкування учасників ринку перевезень на таксі, представників таксомоторної галузі, а також членів профільних громадських організацій.

Нелегким був шлях до визнання професійним співтовариством його здібностей аналітика і експерта. У дев'яності роки, коли країна перебувала в руїні, Анатолій Галазюк — науковий співробітник, який мав червоний диплом Львівського державного університету, щоб утримувати сім'ю, змушений був зайнятися таксомоторними перевезеннями. Один з його життєвих принципів — завжди вести діяльність згідно норм чинного законодавства. Зайнявшись таксомоторними перевезеннями в умовах недосконалості законодавчої бази, часто долаючи правові колізії, Анатолій Віталійович зміг не поступитися своїми принципами і накопичив колосальний досвід в сфері таксомоторних перевезень. Анатолій Галазюк не став ховати багаж своїх знань, а завжди щиро ділився ними з колегами.

Бачачи, в якому жалюгідному стані знаходиться ринок перевезень на таксі, чітко розуміючи, яким чином можливо створити в Україні ринок таксомоторних перевезень, накопичивши багатий досвід в боротьбі з бюрократами, а також професійні навички перевізника на таксі та адміністратора інформаційно-диспетчерської служби, Анатолій Галазюк створив портал «ТАКСОПОРТ» з певною метою — формування в Україні легального ринку таксомоторних перевезень.

Будучи незмінним адміністратором і шеф-редактором порталу «ТАКСОПОРТ», а також Форуму «ТАКСОПОРТ», Анатолій Галазюк зумів створити атмосферу коректного спілкування учасників ринку перевезень на таксі. Саме на Форумі «ТАКСОПОРТА», в запалі дискусій, визначалися основні напрями подальших концептуальних пропозицій Анатолія Галазюка, які мали відношення до реформування ринку таксомоторних перевезень. Без відриву від спілкування на Форумі «ТАКСОПОРТА», Анатолій Віталійович наповнював сайт інформаційним контентом, викладаючи з вражаючою частотою на головній сторінці новини, аналітику, роз'яснення експертів, свіжі зміни нормативно-правової бази, інформацію про виробників автомобілів, звернення громадських організацій, а іноді і просто гумор. Все це на перший погляд здається легким, проте вимагало багато часу і праці, які Анатолій Віталійович вкладав не шкодуючи ні себе, ні свого часу. Його зусилля принесли результат. Портал «ТАКСОПОРТ» увійшов до списку кращих професійних інтернет-ресурсів і на нього стали звертати увагу засоби масової інформації та представники влади.

Анатолій Галазюк не зупинився на досягнутому і, збудувавши віртуальну структуру спілкування учасників ринку, взявся за конкретні кроки щодо створення цивілізованого ринку таксомоторних перевезень в Україні, де мають бути дотримані інтереси перевізника, пасажира і держави. Доклавши неймовірні зусилля, Анатолій Віталійович домігся створення всеукраїнської громадської організації «Українська таксомоторна Асоціація» (УТМА), яку й очолив. Він також взяв активну участь у створенні Концепції реформування таксомоторної галузі і написав проект Закону України «Про таксомоторні та інші легкові автомобільні перевезення».

На жаль, вже на етапі остаточного доопрацювання та юридичних узгоджень запропонованого законопроекту, життя Анатолія Віталійовича Галазюка несподівано обірвалося. Один відомий державний діяч говорив, що незамінних людей немає. Є. Таких людей, як Анатолій Галазюк, замінити не можна. Залишається надія, що його праця не буде марною, а українське таксі стане таким, яким його хотів бачити Анатолій Віталійович.

Люди, що знали Анатолія Галазюка особисто, друзі, колеги, форумчани, таксисти, всі, кого життєвий шлях зводив з Анатолієм Віталійовичем, і навіть його опоненти, поважали Анатолія Галазюка як неординарну особистість. Анатолій Віталійович досконало володів даром переконання, неповторним шармом, здатністю гасити назріваючі конфлікти. Його тонке почуття гумору визнано всіма, він умів пожартувати, а подекуди — гостро і корректно відповісти.

Всі, хто звертався до нього за допомогою, отримували грунтовну, професійну відповідь. Чимало таксистів України скористалися рекомендаціями Анатолія Галазюка, що стосувалися легалізації своєї діяльності і вирішення проблемних ситуацій з органами державної влади.

Без перебільшення можна сказати, що всі ми понесли непоправну втрату. Таксомоторна галузь України втратила генератора ідей і громадського діяча, друзі — хорошого товариша, колеги — грамотного фахівця, сім'я — кохану людину. Приносимо щирі співчуття усім, хто знав Анатолія Віталійовича Галазюка. Віримо, що пам'ять про нього назавжди залишиться в наших серцях, а його справа буде продовжена.

 

Коротка біографія

Галазюк Анатолій Віталійович народився 5 січня 1963 р. у місті Львові, в сім'ї вчених.

Батько — Галазюк Віталій Аполлонович, доцент кафедри механіки Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Мати — Бесєдіна Лілія Павлівна, старший науковий співробітник Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України. Зараз на пенсії.

Дружина — Галазюк (Глинська) Надія Іванівна.

Син — Галазюк Павло Анатолійович.

Все своє життя Анатолій Віталійович Галазюк прожив у місті Львові.

У 1979 р. із золотою медаллю закінчив Львівську спеціалізовану математичну середню школу № 52.

У 1979-84 роках навчався у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, на механіко-математичному факультеті, який закінчив з червоним дипломом.

У 1984-87 роках працював у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка у відділі № 15 на посаді інженера.

У 1988-98 роках працював у Львівському національному університеті ім. Івана Франка на посаді молодшого наукового співробітника кафедри механіки. За час роботи опублікував шість наукових праць. У той же час успішно поєднував наукову роботу з пошуком додаткових можливостей застосування своїх знань у сфері перевезень.

У 1999-2003 роках працював інженером з організації праці в ТОВ «Крок». За час його роботи ІДС «Таксі 083» стала однією з кращих у Львові. Анатолій Галазюк запропонував обладнати інформаційно-диспетчерську службу комп'ютерною технікою та ефективно впровадив програмне забезпечення для оптимізації роботи автомобілів таксі на лінії.

У 2003 році почав самостійну підприємницьку діяльність у сфері транспортних перевезень.

У січні 2007 року створив портал «ТАКСОПОРТ», що став самим відомим професійним ресурсом на території України у сфері таксомоторних перевезень.

У лютому 2012 року Анатолій Віталійович Галазюк був обраний Головою правління Всеукраїнської громадської організації «Українська таксомоторна асоціація», а 30 травня 2012 року — Співголовою Всеукраїнського форуму представників таксомоторної галузі.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 № 570, Анатолій Галазюк увійшов до складу Експертно-апеляційної ради при Державній службі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

31 серпня 2012 Анатолій Віталійович Галазюк раптово помер.

 

Справою всього свого життя Анатолій Віталійович Галазюк вважав формування в Україні цивілізованого ринку таксомоторних перевезень, що має відповідати високим стандартам якості надання послуг перевезень на таксі, комфортності та безпеки для пасажирів. Анатолій Віталійович витратив багато часу, зусиль і здоров'я для розробки проекту Закону України «Про таксомоторні та інші легкові автомобільні перевезення», а також нової редакції Закону України «Про автомобільний транспорт».

Ми щиро сподіваємося, що ця благородна справа буде продовжена і в Україні з'явиться потужна таксомоторна галузь, представники якої в своїй практичній діяльності зможуть враховувати баланс інтересів Бізнесу, Споживача та Держави.

Саме про це мріяв Анатолій Віталійович Галазюк.

Більше на форумі »